Na ratunek Suknarowska - relacja z meczu Widzew Łódź - Energa Toruń

Dzięki dobrej postawie swojej rozgrywającej Energa Toruń była w stanie utrzymać swoją przewagę i pokonać Widzew Łódź. Torunianki cały czas nie mogą znaleźć swojej właściwej formy.

Łukasz Łukaszewski
Pierwsze kilka minut sobotniego pojedynku było dosyć wyrównane. Co prawda Energa Toruń rozpoczęła od zdobycia pięciu oczek z rzędu, ale Widzew Łódź odpowiedział tym samym i na tablicy wyników widniał remis. Następnie podopieczne Elmedina Omanicia zacieśniły szeregi defensywne i zabrały się do wypracowywania przewagi. Katarzynki rzuciły aż 11 oczek pod rząd przejmując tym samym kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.
W drugiej odsłonie obraz gry nieco się wyrównał, ale cały czas prowadzenie Katarzynek było niepodważalne. Torunianki nie pozwalały ambitnym rywalkom na rozwinięcie skrzydeł i pilnowały wypracowanej wcześniej zaliczki. Energa Toruń wykorzystywała swoją przewagę w strefie podkoszowej i notowała więcej zbiorek. Dzięki temu goście udawali się do szatni prowadząc 46:31.

Po powrocie na boisko niemające nic do stracenia gospodynie ambitnie rzuciły się do odrabiania strat. Przewaga nieco uśpionych faworytek z Torunia dosyć szybko zaczęła maleć. Po kilku minutach i trafieniu Ariny Bilotserkivskiej zespół z Łodzi miał tylko 7 punktów straty. W połowie kwarty łodzianki w krótkim odstępie czasu zdobyły z rzędu siedem oczek i doprowadziły wynik do stanu 49:53.

Jednak koszykarki Energi Toruń w porę zdołały się obudzić i nie dopuściły rywala do objęcia prowadzenia. Najpierw Katarzynki rzuciły 9 oczek z rzędu i dzięki temu przed decydującą odsłoną znów miały dwucyfrową zaliczkę. Natomiast w ostatniej kwarcie trener Elmedin Omanić mógł liczyć na Katarzynę Suknarowską. Rozgrywająca toruńskiego zespołu, która w wielu spotkaniach notowała jedynie epizody wzięła ciężar gry na swoje barki. Mierząca 170 cm zawodniczka w czwartej kwarcie rzuciła aż 16 punktów ratując tym samym Katarzynki przed sensacyjną porażką w Łodzi.

Ostatecznie Energa Toruń pokonała na wyjeździe Widzew Łódź różnicą dziesięciu punktów. Po zakończeniu spotkania na tablicy wyników widniało 72:82 dla gości. Bohaterką Katarzynek została oczywiście Katarzyna Suknarowska, która w całym spotkaniu rzuciła 19 punktów. Tyle samo na swoim koncie miała Maurita Reid. Natomiast w ekipie gospodyń na wyróżnienie zasłużyła Angela Rodriguez - zdobywczyni 20 oczek.

Widzew Łódź - Energa Toruń 72:82 (12:26, 19:20, 22:18, 19:18)

Widzew: Rodriguez 20, Okoye 14, Bilotserkivska 13, Schmidt 11, Boothe 6, Kenig 4, Niedzielska 2.

Energa: Suknarowska 19, Reid 19, Misiuk 12, Jackson 10, Pawlak 7, Makowska 3, Fikiel 3, A. Harris 3, R. Harris 2, Walich 1.