Tarnovia 4YOU Tarnowo Podgórne - Sportino Inowrocław 56:68 (relacja)

W niedzielnym spotkaniu, który kończył dwudziestą serię zmagań pierwszoligowych rozgrywek, koszykarze Tarnovii 4YOU Tarnowo Podgórne ulegli we własnej hali jednemu z głównych kandydatów do awansu ? Sportino Inowrocław 56:68. Trener drużyny przyjezdnej ? Jacek Winnicki nie mógł w tym meczu skorzystać z podstawowego rozgrywającego oraz lidera zespołu ? Łukasza Żytko.

Mateusz Stępień

Gospodarze niedzielnych zawodów, koszykarze Tarnovii 4YOU Tarnowo Podgórne przed meczem ze Sportino plasowali się na przedostatniej, piętnastej pozycji w ligowej tabeli. Podopieczni Jacka Winnickiego z kolei, do Tarnowa Podgórnego przyjechali jako wicelider rozgrywek. Szkoleniowiec Sportino nie mógł skorzystać z usług Łukasza Żytko, który jest kontuzjowany (zapalenie obydwu ścięgien Achillesa). Na parkiecie nie pojawił się ponadto, chorujący ostatnio na anginę ? Michał Gabiński.

Pod nieobecność Żytko rolę pierwszego rozgrywającego przejął Grzegorz Mordzak. Sportino dobrze rozpoczęło mecz, bo od prowadzenia 6:0. W pierwszej odsłonie gospodarze razili wręcz nieskutecznością, nie wykorzystując dogodnych sytuacji na powiększenie swojego punktowego dorobku. Gdy na 2.45 minuty do końca pierwszej kwarty goście prowadzili już 13:4, mogło się wydawać, że po raz kolejny inowrocławian czeka łatwe zwycięstwo. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 18:10 dla Sportino.

Druga ?ćwiartka? była już bardzo wyrównana, a w niektórych momentach na parkiecie przeważali gospodarze. Przewaga Sportino była jednak nadal spora, bowiem oscylowała w granicach 10-12 punktów. Na nieco ponad dwie minuty do zakończenia pierwszej połowy celnym rzutem zza linii 6.25 popisał się Marcin Kałowski, który w ten sposób zmniejszył straty do rywala do 4 oczek. Inowrocławianie dobrze jednak zagrali w końcówce, co pozwoliło im utrzymać bezpieczny dystans nad rywalem. Na przerwę po dwudziestu minutach koszykarze obu ekip schodzili gdy na tablicy widniał wynik w postaci 37:31 dla inowrocławian.

W trzeciej, podobnie jak w pierwszej odsłonie na parkiecie dominowali zawodnicy Sportino. Inowrocławianie szybko zwiększyli swoją przewagę nad zespołem z Tarnowa Podgórnego przez co mogli kontrolować bieg wydarzeń przez resztę spotkania. Dobrze dysponowany w rzutach za trzy był kapitan Sportino ? Wojciech Majchrzak, który w całym spotkaniu trafił pięć ?trójek?. W ostatecznym rozrachunku Sportino wygrało trzecią odsłonę w stosunku 20:11, a w sumie przewaga nad Tarnovią po trzech częściach meczu wynosiła już piętnaście oczek (57:42).

W czwartej kwarcie zespół prowadzony przez trenera Winnickiego mając sporą przewagę nie bronił już tak zaciekle jak w trzech poprzednich odsłonach. Nieco zdekoncentrowane drużyny nie wykorzystywały dobrych sytuacji do zdobycia kolejnych oczek. Spotkanie pomiędzy Tarnovią 4YOU Tarnowo Podgórne a Sportino Inowrocław zakończyło się ostatecznie wynikiem 56:68.

Sportino po raz kolejny pokazało bardzo dobrą obronę, co może mówić o tym fakt iż rywal inowrocławian w całym meczu nie zdołał zdobyć nawet 60 oczek. Ponadto dobrze piłki rozdzielał Mordzak, który zaliczył na swoim koncie 6 asyst. Sportino wygrało także walkę na ?deskach? 34:31. W tym elemencie koszykarskiego rzemiosła, na przestrzeni całego meczu najlepiej wypadli Adam Metelski (Tarnovia) oraz Artur Robak (Sportino) ? po 7 zbiórek.

W kolejnej, XXI kolejce gier koszykarze Tarnovii 4YOU podejmą we własnej hali najsłabszy zespół ligi ? Start AZS Lublin. Sportino natomiast, będzie gościło we własnej hali Stal Stalową Wolę.

Tarnovia 4YOU Tarnowo Podgórne ? Sportino Inowrocław 56:68 (10:18, 21:19, 11:20, 14:11)

Tarnovia: A. Metelski 12, A. Mielczarek 10, M. Grabiński 9, M. Kałowski 8, K. Jakóbczyk 5, M. Wróbel 5, K. Skonieczny 4, R. Pacocha 3, P. Sablik 0, M. Krajewski 0.

Sportino: W. Majchrzak 19, A.Robak 11, G. Mordzak 8, M.Świderski 8, T. Wojdyła 7, L.Lofton 6, S. Nowak 4, M. Kułyk 3, H. Wierzbicki 2.