Cukierki Odra Brzeg - PKM Duda PWSZ Leszno 76:68 (relacja)

Po wyrównanym początku gospodynie w kolejnych minutach pierwszej kwarty systematycznie powiększały swoją przewagę. Identyczną sytuację oglądaliśmy w kolejnej części meczu i już do przerwy miejscowe wypracowały sobie 21-punktową zaliczkę. W barwach Cukierków pierwsze skrzypce grała Joei Clyburn, która rzuciła 14 "oczek".

Dawid Bilski

Po przerwie leszczynianki wzięły się za odrabianie strat, w pewnym momencie przewaga Cukierków stopniała nawet do 6 punktów. To było jednak wszystko na co tego dnia było stać drużynę PKM Dudy PWSZ. Cukierki odniosły zasłużone zwycięstwo 76:68.

Oprócz wymienionej już Clyburn (11 zbiórek) dobre spotkanie rozegrała Shantia Owens, która popisała się stuprocentową skutecznością z gry oraz rzutów osobistych (po 6 oddanych rzutów).

Mimo porażki zespół z Leszna nadal utrzymał 3. miejsce w tabeli, nadal na 11. pozycji pozostają Cukierki.

Cukierki Odra Brzeg - PKM Duda PWSZ Leszno 76:68 23:13, 23:12, 14:20, 16:23)

Cukierki: Joei Clyburn 20, Justyna Daniel 16, Shantia Owens 12, Magdalena Rzeźnik 10, Khaili Sanders 8, Ludmiła Lyubarska 6, Daria Cybulak 4.

PKM Duda: Ryan Coleman 22, Daria Mieloszyńska 21, Agnieszka Budnik 11, Martyna Koc 8, Agnieszka Makowska 4, Anna Talarczyk 2, Anna Krzywicka 0, Olga Żytomirska 0, Edyta Krysiewicz 0.