Bez niespodzianek - podsumowanie 10. kolejki ESAKE

Żadnych niespodzianek nie przyniosła 10. kolejka greckiej ESAKE. Faworyci pewnie wygrywali swoje mecze. O pierwszą lokatę w tabeli nadal rywalizują ze sobą ekipy Panathinaikosu Ateny oraz Olympiakosu Pireus. Tuż za tymi zespołami plasuje się drużyna Arisu Saloniki.

Łukasz Żaguń

Hitem 10. kolejki ESAKE miało być spotkanie pomiędzy Olympiakosem Pireus a Panioniosem Ateny. Od samego początku jednak zdecydowanie przodowali gospodarze. Wicemistrzowie Grecji przez cały czas kontrolowali wynik spotkania i ostatecznie wygrali je różnicą 16 "oczek". W szeregach gospodarzy najlepiej spisał się duet Milos Teodosić - Josh Childress. Gracze ci zdobyli łącznie dla swojego teamu 30 punktów. Po stronie gości niezłe zawody rozegrał autor 14 "oczek" - Dimos Dikoudis.

Przekonywujące zwycięstwo odnieśli także zawodnicy Panathinaikosu Ateny. Podopieczni trenera Żeljko Obradovicia mierzyli się na wyjeździe z ekipą Olimpii Larissy. Przewaga mistrzów Grecji zarysowywała się już w pierwszej kwarcie. Jednak prawdziwą siłę koszykarze stołecznego klubu zaprezentowali w drugiej partii. Kolejne dwie odsłony były zatem już tylko formalnością. Wynik spotkania ani na moment nie był zagrożony. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał w tym sezonie Mike Batiste. Amerykanin wzbogacił konto swojego zespołu o 20 punktów oraz 5 zbiórek.

Problemów ze zwycięstwem nie mieli także koszykarze Arisu Saloniki. Podopieczni Andrea Mazzona gładko ograli na własnym parkiecie ekipę Kolossosu Rodos. O losach tego pojedynku zadecydowała druga kwarta, którą gospodarze wygrali aż 27:12. W drużynie z Salonik z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Dimitris Tsaldaris (18 punktów) oraz Anton Gavel (17 punktów). Dla rywali 18 "oczek" zdobył Steven Smith.

Świadkami ciekawego widowiska byli również kibice PAOK-u Saloniki. Drużyna ta podejmowała silny zespół AEK Ateny. Pomimo tego, że gospodarze niemalże przez całe spotkanie prowadzili, to jednak by dowieźć zwycięstwo do końca, zmuszeni byli walczyć do ostatnich minut. Głównym autorem sukcesu ekipy z Salonik był K'Zell Wesson. Gracz ten zdobył dla swojego teamu 17 "oczek". Ponadto zebrał aż 15 piłek. Jemu też przypadł tytuł MVP 10. kolejki ESAKE.