Hiszpania: Fatalne spotkanie ekipy Waczyńskiego

Río Natura Monbús Obradoiro doznało sromotnej porażki z ekipą Baloncesto Sewilla w niedzielne popołudnie. Zespół Adama Waczyńskiego przegrał aż 60:86.

Karol Wasiek

Río Natura Monbús Obradoiro ma coraz mniejsze szanse na udział w tegorocznych play-offach w lidze hiszpańskiej. Ekipa Adama Waczyńskiego przegrała z Baloncesto Sewilla. Warto zaznaczyć, że ekipa z Andaluzji była rywalem PGE Turowa Zgorzelec w Pucharze Europy, a teraz walczy o utrzymanie w lidze hiszpańskiej.

Niedzielne spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili różnicą pięciu oczek. Różnica punktowa z każdą minutą rosła. Kwintesencja słabości gości w tym dniu wyszła w czwartej kwarcie, którą przegrali aż 15:31!

Adam Waczyński na parkiecie spędził 20 minut. W tym czasie zdobył dziesięć punktów (1/6 za dwa, 2/4 za trzy, 2/2 za jeden). Zanotował także dwie zbiórki.

Rio Natura z dwunastoma zwycięstwami i piętnastoma porażkami na koncie zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Hiszpania: Maciej Lampe liderem FC Barcelony!