Miasto Szkła blisko finału! - relacja z meczu Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno

Koszykarze z Krosna w półfinale I ligi są w świetnej formie. W drugim meczu w Łańcucie podopieczni Michała Barana odnieśli cenne zwycięstwo.

Jakub Artych
W pierwszym starciu obu zespołów górą okazali się goście z Krosna, którzy od drugiej kwarty kontrolowali przebieg spotkania. Fantastyczny mecz rozegrał wówczas Jakub Dłuski, który zdobył 17 punktów oraz zebrał 20 piłek. Bardzo dobrze zagrał również Dariusz Wyka, który zanotował double-double. W sobotnim pojedynku zawodnicy z Łańcuta musieli zrobić wszystko, aby wyrównać stan rywalizacji w półfinale.
Na początku meczu widać było, iż podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego, po piątkowej porażce wyciągnęli właściwe wnioski. Gospodarze szybko zdominowali grę pod tablicami, która pozwoliła im toczyć wyrównaną walkę z Miastem Szkła. Drużynie z Łańcuta nie udało się jedynie zatrzymać Marcina Salamonika, który był zdecydowanie lepiej dysponowany niż dzień wcześniej. Po raz kolejny jednak druga kwarta okazała się przekleństwem gospodarzy. Podobnie jak w piątek, w tym okresie koszykarze Michała Barana osiągnęli bardzo dużą przewagę, którą systematycznie powiększali. Od stanu po 25, goście z Krosna zdobyli 11 oczek rzędu. Co ważne dla widowiska, gospodarze szybko podnieśli się z kolan i zniwelowali prowadzenie rywali do ośmiu punktów.

Początek trzeciej kwarcie zaskoczył wszystkich kibiców. Zawodnicy Sokoła włączyli piąty bieg i w kilka minut zdobyli aż 17 punktów! Szymon Rduch razem z Maciejem Klimą rozmontowali defensywę Miasta Szkła, która stanowiła wcześniej monolit. Imponująca seria pozwoliła gospodarzom uzyskać największe prowadzenie w sobotnim spotkaniu.

Miejscowi nie potrafili jednak utrzymać swojej gry na równym poziomie. Kolejny przestój Sokoła wykorzystali goście z Krosna, którzy ponownie odskoczyli na kilka punktów. Koszykarze Michała Barana nie wypuścili już z rąk ciężko wypracowanej przewagi. Do drugiego zwycięstwa w półfinale przyjezdnych poprowadził kapitan Dariusz Oczkowicz, który zdobył 19 punktów. PTG Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno 58:72 (21:22, 11:18, 21:18, 5:14)

Sokół: Maciej Klima 13, Rafał Kulikowski 12, Szymon Rduch 9, Marcin Pławucki 8, Tomasz Fortuna 5, Tomasz Pisarczyk 5, Dawid Bręk 3, Bartosz Czerwonka 3, Jacek Balawender 0, Przemysław Wrona 0.

Miasto Szkła: Dariusz Oczkowicz 19, Marcin Salamonik 13, Adam Parzych 11, Damian Pieloch 10, Dariusz Wyka 7, Jakub Dłuski 6, Filip Małgorzaciak 5, Andrzej Misiewicz 1, Michał Baran 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Miasta Szkła Krosno