Hiszpania: Tylko Maciej Lampe zwycięski

Dwa z trzech "polskich" zespołów w lidze ACB poniosły porażki w niedzielnych meczach. Z parkietu jako zwycięzca schodził jedynie Maciej Lampe.

Karol Wasiek
Sezon zasadniczy w lidze ACB wchodzi w najważniejszą fazę. W 30. kolejce drużyny z polskimi zawodnikami w składzie zaprezentowały się dość kiepsko. Adam Waczyński i jego Río Natura Monbús Obradoiro przegrał na wyjeździe z MMT Estudiantes Madryt 57:69. Reprezentant Polski w ciągu 15 minut spędzonych na parkiecie zdobył cztery punkty.
Thomas Kelati nie znalazł się w składzie UCAM CB Murcia w spotkaniu z Morabanc Andorra. Jego drużyna musiała uznać wyższość rywali - 73:77.

Ze zwycięstwa mógł cieszyć się jedynie Maciej Lampe. Jego FC Barcelona, która odpadła już z rozgrywek euroligowych, bardzo pewnie pokonała na wyjeździe CAI Saragossę 103:67. Polski podkoszowy w 13 minut uzyskał cztery punkty.

Barcelona jest trzecia w tabeli, Murcia zajmuje 11. miejsce, z kolei ekipa Waczyńskiego jest pozycję niżej.