Hiszpania: Pewne zwycięstwo Barcelony w półfinale

FC Barcelona z Maciejem Lampe w składzie bardzo pewnie pokonała Unicaję Malaga w pierwszym meczu półfinałowym 91:60. Polak zdobył sześć punktów.

Karol Wasiek

Rozpoczęły się półfinały w lidze hiszpańskiej. Pierwsi na boisku wyszli koszykarze Realu Madryt i Valencii. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pewnie wygrali 81:71. W piątek z kolei odbyło się pierwsze spotkanie pomiędzy Barceloną a Unicają Malagą.

Gospodarze nie pozostawili żadnych złudzeń gościom. Od samego początku narzucili wysokie tempo, na które Unicaja nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. Już do przerwy Barcelona prowadziła 49:29. W trzeciej kwarcie ekipa Macieja Lampego podwyższyła prowadzenie do 35 punktów przewagi!

Polski zawodnik na parkiecie spędził 20 minut. W tym czasie zdobył sześć punktów (1/3 za dwa, 1/2 za trzy, 1/2 za jeden), dokładając do swojego dorobku pięć zbiórek.

FC Barcelona - Unicaja Malaga 91:60 (23:11, 26:18, 30:15, 12:16)

Stan rywalizacji: 1:0