Świetny występ Davida Logana

David Logan uratował swoją drużynę od porażki w finale ligi włoskiej. Jego 19 punktów w czwartej kwarcie przedłużyło nadzieje Banco di Sardegna Sassari na złoty medal.

Karol Wasiek
Dwa pierwsze mecze finałowe w lidze włoskiej padły łupem Juvenilia Reggio Emilia. Ekipa, w której występują m.in. Dariusz Lawrynowicz i Rimantas Kaukenas, wygrała odpowiednio 82:63 i 84:71. W trzecim spotkaniu Reggio Emilia również była bardzo blisko zwycięstwa, gdyby nie... David Logan i jego świetna postawa w czwartej kwarcie.
Po 30 minutach goście prowadzili 56:47 i byli o krok od zwycięstwa. Wówczas do głosu, głównie za sprawą reprezentanta Polski, doszli gospodarze. Były zawodnik m.in. PGE Turowa Zgorzelec i Asseco Prokomu Gdynia zdobył w tej części meczu 19 punktów (1/1 za dwa, 5/7 za trzy, 2/3 za jeden)!
David Logan poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa we Włoszech David Logan poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa we Włoszech
Jego drużyna wygrała ostatnią kwartę 33:21, a w konsekwencji cały mecz - 80:77. Logan w ciągu 31 minut spędzonych na parkiecie uzyskał 25 oczek.

W serii do trzech zwycięstw Reggio Emilia prowadzi już tylko 2:1. Kolejne spotkanie tych drużyn w sobotę.