Kolejna porażka kadry U-20

Siódmą porażkę w okresie przygotowawczym do EuroBasketu ponieśli reprezentanci Polski do lat 20. Biało-Czerwoni okazali się słabsi od Wielkiej Brytanii.

Karol Wasiek

W pierwszym dniu turnieju Polacy zmierzyli się z Wielką Brytanią. Biało-Czerwoni, co prawda, słabo rozpoczęli, ale po początkowym marazmie obudzili się i zaczęli spisywać się coraz lepiej. Drugą kwartę nasi reprezentanci wygrali 27:24.

Po przerwie gra podopiecznych Mariusza Niedbalskiego znów nie wyglądała najlepiej. Biało-Czerwoni przegrali drugą połowę aż 20:37! Ostatecznie Wielka Brytania wygrała bardzo pewnie - 78:58.

Najlepszym strzelcem w naszym zespole był Mikołaj Witliński, który zdobył 12 punktów. 10 oczek dołożyli Jakub Nizioł i Przemysław Żołnierewicz.

W sobotę kadrowicze zagrają z Hiszpanią. Początek zawodów o godzinie 19:00.

Polska - Wielka Brytania 58:78 (11:17 27:24 13:17 7:20)

Punkty: Witliński 12, Żołnierewicz 10, Nizioł 10, Jeszke 9, Wadowski 6, Konopatzki 3, Dzierżak 2, Czosnowski 2, Stawiak 2, Pruefer 2, Kulka 0.