U20: Premierowe zwycięstwo Polaków!

Doczekaliśmy się zwycięstwa Polaków na mistrzostwach Europy do lat 20. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego pokonali po dogrywce Grecję 80:71.

Karol Wasiek

Reprezentacja Polski do lat 20 bardzo udanie rozpoczęła drugą fazę w mistrzostwach Europy. Co prawda podopieczni Mariusza Niedbalskiego przegrywali do przerwy z Grecją 23:35, ale w trzeciej kwarcie odrobili niemal wszystkie straty i wrócili do gry. W czwartej odsłonie walka toczyła się punkt za punkt i o wszystkim zadecydowała dogrywka. W niej lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy wygrali 15:6.

Świetne zawody w polskiej drużynie rozgrywali Mikołaj Witliński i Jakub Nizioł. Ten duet zdobył łącznie 45 oczek, co stanowi ponad połowę punktów całej drużyny. Warto również odnotować 18 zbiórek Damiana Jeszke.

We wtorek o godzinie 16:30 zagrają z Bośnia i Hercegowiną.

Grecja - Polska 71:80 (14:10, 21:13, 14:23, 16:19, 6:15)

Punkty: Witliński 23, Nizioł 22, Wadowski 12, Dzierżak 10, Jeszke 8, Konopatzki 5, Czosnowski 0, Stawiak 0, Pruefer 0.