U18: Awans nie dla Polaków

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy do lat 18 dywizji B w Austrii Polska reprezentacja przegrała ze Słowenią.

Stanisław Grabowski
W miniony czwartek podopieczni Andrzeja Kierlewicza, Eugeniusza Kijewskiego i Wojciecha Rogowskiego spotkali się już podczas mistrzostw w Austrii ze Słoweńcami przegrywając 70:80 w pojedynku o pierwsze miejsce w grupie E. Porażka ta zadecydowała, że Polska w półfinale grała z Izraelem, a nie Szwecją. Stawką niedzielnego starcia był awans do dywizji A. Niestety, choć pojedynek lepiej zaczęli nasi gracze (prowadzenie 8:2), to w elicie za rok zagrają nasi rywale. Od tego stanu Słowenia zanotowała serię do 11:8 i następnie z minuty na minutę powiększała swoją przewagę. Po dziesięciu minutach różnica wynosiła siedem oczek (21:14), a do przerwy już siedemnaście punktów (47:30). W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ostatecznie nasi gracze przegrali 60:78 i za rok znów będą grać w dywizji B. Była to trzecia porażka Polaków na tych mistrzostwach, a w każdym z tych pojedynków nie zagrał kontuzjowany Marcel Ponitka.

Słowenia - Polska 78:60 (21:14, 26:16, 17:12, 14:18)

Polska: Gruszczyński 16, Kierlewicz 11, Kolenda 8, Bender 6, Ścibisz 5, Dziewa 4 (7 zb), Rutkowski 4, Sewioł 2, Mijakowski 2, Kiwilsza 2, Kapa 0.