U16: Premierowe zwycięstwo Polaków

Od czwartku reprezentacja Polski do lat 16 rozpoczęła zmagania podczas mistrzostw Europy dywizji B w Bułgarii. W pierwszym meczu pokonaliśmy Rumunów.

Stanisław Grabowski
Pierwsza połowa premierowego pojedynku podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii była dla nas nieudana, stąd wynik 26:34. Jednak po przerwie podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica zaczęli sukcesywnie odrabiać dystans. Świetna trzecia kwarta (24:5) pozwoliła Polakom wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, ostatecznie pokonując Rumunię 63:55. Najjaśniejszym punktem w naszej reprezentacji był zawodnik Trefla Sopot Łukasz Kolenda, autor 14 oczek, 7 zbiórek i 5 asyst.
W piątek naszym rywalem w grupie A o godzinie 15.00 będą Słowacy.

Rumunia - Polska 55:63 (19:16, 15:10, 5:24, 16:13)

Polska: Kolenda 14, Mąkowski 12, Zagórski 8, Wilczek 6 (8 zb), Gołek 6, Pluta 4, Nowakowski 4, Bogucki 4, Chrabota 2, Sz.Wójcik 2, Sączewski 1.

U16: Czy kadeci wywalczą awans do elity?