Ślęza zdemolowana na oczach trenera kadry! (relacja)

Zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonał na własnym parkiecie Ślęzę EnergiaPro Wrocław aż 80:50 w meczu 13. kolejki I ligi Centralnej koszykarek w grupie drugiej. Takie rozstrzygnięcie to największe wydarzenie weekendowej kolejki na zapleczu ekstraklasy.

Dawid Bilski

Młode ostrowianki od samego początku spotkania wyszły na parkiet bojowo nastawione. Dzięki skutecznej grze Karoliny Kaczmarek mogły prowadzić po pierwszej kwarcie 15:14, choć w 5 minucie było już nawet 10:4.

Na początku drugiej części meczu za sprawą Aleksandry Lewoń i Marty Krauze przyjezdne wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (17:20). Jak się okazało mogły się z niego cieszyć tylko chwilę. Świetnie dysponowana była w niedzielny wieczór wspomniana Karolina Kaczmarek, która już w 14 minucie trafiła po raz czwarty zza linii 6,25 m mając 100 procentową skuteczność w tym elemencie gry! Popularna "Kara" miała wsparcie w swoich koleżankach, dzięki czemu Ostrovia prowadziła do przerwy 37:28.

Wydawało się, że po ostrych rozmowach w szatni otrząsną się koszykarki z Wrocławia i zagrają jak na czołowy zespół rozgrywek przystało. Nic jednak z tych rzeczy. Dobra obrona gospodyń, która pozwalała wyprowadzać szybkie kontry, a także bezradność Ślęzy zwłaszcza w strefie podkoszowej sprawiała, że przewaga Ostrovii rosła. Skuteczności Karolinie Kaczmarek pozazdrościła Edyta Mielczarek, która w trzeciej kwarcie rzuciła 13 "oczek". Także pozostałe zawodniczki w ekipie Zdzisława Machowskiego przy biernej postawie rywalek łatwo zaliczały kolejne trafienia ciesząc swoich kibiców, którzy niemal w komplecie wypełnili halę. Szczególnym obserwatorem pojedynku był Krzysztof Koziorowicz, szkoleniowiec reprezentacji Polski koszykarek.

W ostatniej odsłonie widowiska ostrowianki ani myślały o tym mając już wysoką przewagę o spuszczeniu z tonu. Kiedy w 35 minucie trafiła Martyna Cebulska drużyna Ostrovii uzyskała najwyższe prowadzenie - 73:42. Wprowadzone na parkiet zmienniczki zagrały równie poprawnie i koszykarki Ślęzy musiały się pogodzić z dotkliwą porażką.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ślęza EnergiaPro Wrocław 80:50 (15:14, 22:14, 25:9, 18:13)

Ostrovia: Karolina Kaczmarek 24 (4x3), Edyta Mielczarek 18 (3x3), Milena Krzyżaniak 10 (2x3), Magdalena Parysek 7, Martyna Cebulska 6, Katarzyna Skrzypczak 6, Małgorzata Czaska 4, Marta Hołysz 2, Marta Wiertelak 2, Agnieszka Misiek 1, Anna Kolenda 0.

Ślęza: Paulina Misiek 11, Aleksandra Lewoń 9 (1x3), Marta Krauze 8 (1x3), Małgorzata Kudłak 6, Grażyna Witkoś 5, Iwona Winnicka 4, Małgorzata Smektała 3 (1x3), Marzena Moryc 2, Agnieszka Czmochowska 2, Antonina Aondo-Ryżko 0, Daria Marchewka 0.