Stelmet BC Zielona Góra przegrał z Bayernem Monachium

W piątek koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra rozegrali zamknięty sparing z Bayernem Monachium. Mistrzowie Polski przegrali 79:97. W sobotę zmierzą się z Telekom Baskets Bonn.

Karol Wasiek

Stelmet BC Zielona Góra poniósł drugą porażkę w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W piątek zielonogórzanie musieli uznać wyższość Bayernu Monachium. Spotkanie nie ułożyło się po myśli podopiecznych Saso Filipovskiego.

Już do przerwy niemiecka drużyna miała trzynaście punktów przewagi. W kolejnych minutach pojedynku Bayern podwyższał swoje prowadzenie. Ostatecznie ekipa z Bawarii wygrała 97:79.

Najlepsze wrażenie w zespole Stelmetu BC zostawili po sobie Mateusz Ponitka, autor 19 punktów i Nemanja Djurisić, który dołożył 11. Po stronie Bayernu najskuteczniejszym graczem był Nihad Dedović - 22 oczka.

W sobotę koszykarze Stelmetu Zielona Góra rozpoczną turniej w Bonn. Pierwszym rywalem będą gospodarze - Telekom Baskets.

Stelmet BC Zielona Góra - Bayern Monachium 79:97

Stelmet: Ponitka 19, Djurisić 11, Hrycaniuk 10, Borovnjak 9, Reynolds i Moldoveanu po 8, Zamojski 6, Koszarek 4, Bost i Gruszecki po 2.