Stelmet BC zwycięski w drugim meczu w Bonn

W drugim meczu turnieju w Bonn, Stelmet BC pokonał ekipę Telekomu Baskets 72:66. W ekipie mistrzów Polski świetnie spisał się Demarquis Dee Bost.

Dawid Borek
Dawid Borek

Pierwsze spotkanie na turnieju w Bonn Stelmet BC Zielona Góra rozegrał w piątek. Wtedy to podopieczni Saso Filipovskiego musieli uznać wyższość Bayernu Monachium, przegrywając 79:97.

W drugim meczu mistrzowie Polski odnieśli zwycięstwo, choć musieli się o nie bardzo postarać. Do przerwy zielonogórzanie mieli dziewięć oczek straty do rywali. W trzeciej kwarcie Biało-Zieloni zniwelowali dystans do dwóch punktów i wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej części starcia. W zaciętej końcówce lepiej spisali się zawodnicy Stelmetu BC, którzy pokonali Telekom Baskets 72:66 i awansowali do finału turnieju w Bonn.

Telekom Baskets Bonn - Stelmet BC Zielona Góra 66:72

Telekom Baskets - White 16, Clarke 13, Silas 13, Klimavicius 7, Lawrence 6, Koch 6, Madrich 2, Philmore 2, Mangold 0, Blass 0, Beverly 0

Stelmet BC - Bost 18, Gruszecki 17, Ponitka 14, Reynolds 6, Hrycaniuk 4, Borovnjak 4, Koszarek 3, Zamojski 3, Djurisić 3, Moldoveanu 0