MKS Dąbrowa Górnicza wygrał memoriał w Tarnobrzegu

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza okazali się najlepsi w tarnobrzeskim turnieju. W finałowym starciu zespół Wojciecha Wieczorka pokonał Start Lublin. W meczu o 3. miejsce Rosa po dwóch dogrywkach pokonała Siarkę.

Zespół Wojciecha Wieczorka prezentuje wysoką formę w okresie przygotowawczym. Przed tygodniem drużyna okazała się najlepsza w Pucharze Śląska, tym razem dąbrowianie wygrali memoriał w Tarnobrzegu. W finale drużyna pokonała Start Lublin 74:62. Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Dłoniak, autor 16 punktów. 15 oczek dołożył Przemysław Szymański.

Wśród rywali świetne zawody zaliczył Jarosław Trojan, który zdobył 22 punkty. MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 74:62 (16:12, 21:18, 19:15, 18:17)

MKS: Dłoniak 16, Szymański 15, Zmarlak 12, O'Brien 11, Piechowicz 8, Dziemba 5, Broadus 4, Pamuła 3.

Start: Trojan 22, Jackson 11, Grzeliński 7, Salamonik 6, Poole 5, Małecki 4, Czujkowski 3, Ciechociński 2, Myśliwiec 2, Szczepaniak 0.

***

Aż dwie dogrywki były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy meczu o trzecie miejsce. Ostatecznie szalę na swoją korzyść przechylili koszykarze Rosy Radom. Czwarta ekipa minionego sezonu wygrała 91:88.

Aż 11 zawodników w zespole Wojciecha Kamińskiego wpisało się do protokołu meczowego. Najwięcej, 18 punktów zdobył Robert Witka, który znajduje się w wysokiej dyspozycji w okresie przygotowawczym.

20 oczek po stronie Siarki Tarnobrzeg uzyskał Kacper Młynarski.

Siarka Tarnobrzeg - Rosa Radom 88:91 (16:17, 30:22, 13:14, 12:18, d1. 10:10, d2. 7:10) Siarka:

Młynarski 20, Robbins 18, Bell 14, Wall 12, Zalewski 10, Patoka 8, Harris 6, Paul 0. Rosa

: Witka 18, Harris 16, Sokołowski 15, Szymkiewicz 11, Bonarek 9, Hajrić 8, Thomas 4, Adams 4, Jeszke 4, Schenk 2.