Włochy: Bardzo solidne występy Polaków

Z bardzo dobrej strony w trzeciej kolejce Lega Basket pokazali się reprezentanci Polski. Zwycięstwo odniosła jednak tylko ekipa Aleksandra Czyża, która jest wiceliderem tabeli.

Karol Wasiek

Giorgio Tesi Group Pistoia świetnie radzi sobie na początku nowego sezonu. W niedzielę drużyna, w której występuje Aleksander Czyż, pokonała na wyjeździe Dolomiti Energia Trentino 74:54. Reprezentant Polski na parkiecie spędził 16 minut, zdobywając w tym czasie sześć punktów i pięć zbiórek.

Najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał z kolei w sobotę Jakub Wojciechowski, który uzyskał dziesięć oczek i miał siedem zbiórek w ciągu 20 minut. Jego Acqua Vitasnella Cantu przegrał na wyjeździe z liderem tabeli, Juvenilia Reggio Emilia 92:97.

W przedostatnim meczu trzeciej kolejki Banco di Sardegna Sassari, mistrz Włoch, przegrał sensacyjnie na własnym parkiecie z Enel Brindisi 78:95. Gospodarzom nie pomogło nawet 21 punktów Davida Logana. Tylko dwa oczka do dorobku drużyny dołożył Christian Eyenga.

Po trzech kolejkach najwyżej w tabeli plasuje się ekipa Czyża, która jest wiceliderem. Zespół Logana zajmuje piąte miejsce, z kolei Acqua Vitasnella Cantu jest czerwoną latarnią ligi.