Miasto Szkła Krosno nie zwalnia tempa

Lider rozgrywek odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Michała Barana bez problemów pokonali beniaminka z Katowic.

Jakub Artych

W środę rozgrywana jest już piąta kolejka w tym sezonie. Lider rozgrywek - Miasto Szkła Krosno rywalizował na wyjeździe z beniaminkiem z Katowic. - Jak do każdego meczu podejdziemy bardzo profesjonalnie i przygotujemy się pod rywala. Na pewno będziemy chcieli wygrać to spotkanie i wrócić do Krosna z 2 punktami, a jak będzie wszystko zweryfikuje parkiet - tłumaczył przed meczem Filip Małgorzaciak.

Pierwsza połowa miała różne fazy. Najpierw zdecydowaną przewagę wywalczyli podopieczni Michała Barana, którzy opromienieni zwycięstwem nad Legią Warszawa, chcieli pójść za ciosem. Goście z Krosna świetnie dzielili się piłką. Imponował w tym elemencie szczególnie Dawid Bręk, który w pierwszej kwarcie zanotował aż pięć asyst. Skuteczność przyjezdnych na poziomie 66 procent robiła wrażenie na przeciwnikach, którzy weszli w mecz bardzo bojaźliwie.

Z biegiem czasu koszykarze AZS-u AWF zaczęli grać o wiele lepiej. Sygnał do ataku dał Mariusz Piotrkowski, który w pierwszej połowie zdobył 13 oczek. Zawodnicy z Katowic zaczęli grać bardziej zespołowo oraz z większą determinacją pod tablicami. Dzięki temu przewaga faworyta rozgrywek przed drugą połową wynosiła tylko siedem oczek. Co ciekawe, aż 28 punktów z 42 podopieczni Michała Barana zdobyli spod samego kosza.

Po przerwie drużyna z Krosna nie pozostawiła złudzeń rywalom. Pierwszy zaatakował Dariusz Oczkowicz, a kolejne punkty zdobywał między innymi Dariusz Wyka czy Szymon Rduch. Szybko zarysowała się jeszcze większa przewaga gości pod koszem, która pozwoliła ekipie z Podkarpacia systematycznie powiększać swoją przewagę.

Najskuteczniejszy w obozie Miasta Szkła okazał się Jakub Dłuski, autor 18 oczek. Uwagę zwraca również dziewięć zbiórek Patryk Pełka, siedem asyst Dawida Bręka oraz cztery bloki niezawodnego Dariusza Wyki.

AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice - Miasto Szkła Krosno 68:84 (12:26, 23:16, 11:22, 22:20)

AZS AWF: Piotrkowski 16, Leszczyński 13, Kujon 12, Kozak 9, Kolenda 5, Szczypka 5, Nowak 4, Gospodarek 2, Migała 2, Grzegorzewski 0, Kurdubski 0, Kołakowski 0.

Miasto Szkła: Dłuski 18, Małgorzaciak 15, Rduch 13, Oczkowicz 12, Wyka 11, Bręk 6, Baran 3, Galewski 3, Pełka 3, Rak 0