NBA Preseason: Bardzo dobry mecz Marcina Gortata!

Washington Wizards legitymują się w sparingach bilansem 4-2. Marcin Gortat pięciokrotnie zdobywał 15 lub więcej punktów. Polak w środę po raz pierwszy w meczach kontrolnych przekroczył także próg dziesięciu zbiórek.

Patryk Pankowiak
East News

Bardzo dobry występ Marcina Gortata na finiszu przygotowań do sezonu 2015/2016 w NBA! W przedostatnim meczu kontrolnym Washington Wizards Polak zapisał na swoim koncie 18 punktów (7/13 z gry, 4/5 za 1), 13 zbiórek oraz cztery bloki, spędzając na parkiecie niespełna 32 minuty. 31-latek przewodził stołecznym w trzech powyższych statystykach!

Chociaż losy spotkania ważyły się do samego końca, drużyna ze stolicy Stanów Zjednoczonych musiała uznać wyższość Miami Heat. Gospodarzom triumf zapewnił Dwyane Wade, który zdobył cztery oczka w przeciągu ostatniej minuty spotkania. Warto dodać, iż Randy Wittman w ostatniej kwarcie nie desygnował do gry swoich podstawowych zawodników, także Marcina Gortata.

Liderem trzykrotnych mistrzów NBA był Gerald Green. Obwodowy miał 28 punktów oraz dziewięć zbiórek. Heat popełnili ponadto tylko dziewięć strat przy osiemnastu błędach Wizards. Dla stołecznych była to druga porażka w meczach sparingowych.

Anthony Davis zaaplikował rywalom 33 oczka, zebrał 16 piłek, zablokował pięć rzutów, ale New Orleans Pelicans przegrali w Orlando 110:107. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tam prym wiedli Magic, zdobywając ostatecznie dziewięć punktów w doliczonym czasie. Bilans drużyny z Florydy to 5-2, a w środę do sukcesu poprowadził ich Nikola Vucevic (24 punkty, 14 zbiórek).

Memphis Grizzlies wygrali już szósty mecz przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016! Udało im się pokonać Atlantę Hawks, zważając nawet na fakt, iż w pierwszej kwarcie zdobyli tylko siedem oczek przy 24 punktach rywali.

Wyniki:

Orlando Magic - New Orleans Pelicans 110:107 po dogrywce (29:31, 19:37, 27:21, 26:22, 9:6)
(Vucevic 24, Hezonja 19, Harris 18 - Davis 33, Robinson 18, Gordon 14)

Detroit Pistons - Charlotte Hornets 94:99 (22:21, 27:27, 27:22, 18:29)
(Drummond 21, Morris 12, Jackson 10 - Batum 18, Lin 18, Jefferson 17, Daniels 15)

Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 81:82 (24:7, 13:26, 18:25, 26:24)
(Bazemore 18, Millsap 17, Horford 13 - Randolph 19, Green 10, Lee 10)

Miami Heat - Washington Wizards 110:105 (17:29, 36:23, 19:29, 38:24)
(Green 28, Johnson 14, Bosh 13, Chalmers 13 - Gortat 18, Humphries 16, Porter Jr. 14, Wall 14)

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 87:99 (31:20, 25:23, 16:27, 15:29)
(Jenkins 22, Felton 17, Anderson 11 - Morris 18, Warren 14, Bledsoe 12, Knight 12)