Puchar Europy: Kulig lepszy od Slaughtera

W środę swoje spotkania w Pucharze Europy rozegrały zespoły, w których występują reprezentanci Polski. Zwycięstwa odniosły ekipy Damiana Kuliga i Macieja Lampe.

Karol Wasiek

Szczególnie interesująco zapowiadało się starcie Trabzonsporu Basketbol z Banvitem BC. W połowie października w lidze tureckiej lepsza okazała się ekipa A.J. Slaughtera. Teraz zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Damiana Kuliga, która wygrała 96:88.

Podkoszowy reprezentacji Polski zdobył 10 punktów (4/6 za dwa, 0/1 za trzy, 2/4 za jeden) w ciągu 19 minut. Slaughter uzyskał trzy oczka więcej (3/5 za dwa, 2/7 za trzy, 1/1 za jeden).

Ze zwycięstwa cieszył się także Maciej Lampe. Jego Besiktas Stambuł wygrał z Szolnoki NKK 76:67. Reprezentant Polski zdobył zaledwie cztery punkty (2/5 za dwa). To był jeden ze słabszych występów Lampego w tym sezonie.

Porażkę zanotowała za to drużyna Telekom Baskets Bonn, w której występuje Michał Chyliński. Były gracz PGE Turowa Zgorzelec zdobył pięć punktów (1/1 za dwa, 1/5 za trzy).