Euroliga: Kobryn z wygraną i dobrym występem, Mieloszyńska z przegraną

Ewelina Kobryn i Daria Mieloszyńska-Zwolak mają na swoim koncie kolejne występy na euroligowych parkietach. Jak wypadły polskie zawodniczki?

Krzysztof Kaczmarczyk

Cztery mecze i trzy zwycięstwa - tak przedstawia się aktualny bilans Fenerbahce Stambuł, w którym na co dzień występuje polska środkowa Ewelina Kobryn.

Turecki zespół w środowy wieczór podejmował we własnej hali Uniqa Sopron. Fenerbahce urządziło prawdziwy popis w ofensywie i wygrało aż 86:69. Swój duży wkład w ten sukces miała nasza reprezentacyjna koszykarka.

Kobryn na parkiecie spędziła 15 minut, a w tym czasie zanotowała 13 punktów (5/11 z gry oraz 3/3 w rzutach wolnych). Dodatkowo w jej statystykach znalazły się 2 przechwyty, zbiórka, asysta i blok.

Zdecydowanie mniej powodów do radości miała Daria Mieloszyńska-Zwolak. Jej drużyna SPAR Citylift Girona poniosła trzecią porażkę, tym razem na wyjeździe ulegając Agu Spor 79:69.

Polska skrzydłowa w tym spotkaniu przebywała w grze 19 minut. W tym czasie na jej koncie znalazło się 5 punktów (2/3 z gry) i 2 asysty.

Dodajmy, że Wisła Can Pack Kraków - jedyna polska drużyna w Eurolidze kobiet - poniosła w środę czwartą porażkę ulegając w Pradze tamtejszej drużynie ZVVZ USK 64:40.