NCAA: 8 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckich zaprezentowało się trzech Polaków. Niestety tylko Przemysław Karnowski mógł cieszyć się z wygranej.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs odniosła drugą wygraną w bieżących rozgrywkach gromiąc Mount St Mary's Mountain 101:56. Przemysław Karnowski w ciągu 27 minut gry zanotował 8 punktów (4/7 za 2), 3 zbiórki, 3 przechwyty, 2 straty i 1 asystę. 15 oczek i 14 desek dla zwycięzców dorzucił Domantas Sabonis. Najbliższy mecz nasz center rozegra w nadchodzącą środę przeciwko uczelni Washington.

Drake Bulldogs przegrali u siebie z UMKC Kangaroos 73:79, choć do przerwy prowadzili 41:37. Dominik Olejniczak grając z ławki aż 28 minut zapisał na swoim koncie 7 punktów (2/5 za 2, 3/3 za 1), 6 zbiórek i 2 bloki. W poniedziałek rywalem Drake będzie Western Kentucky Hilltoppers.

Podobnie Sacred Heart Pioneers (1-3) ulegli na wyjeździe Fairfield 79:83, a Filip Nowicki przebywał na parkiecie tylko 4 minuty i oddał tylko jeden niecelny rzut za 2. Szansa do rewanżu będzie już w środę z Holy Cross (1-3).