NCAA: 8 punktów Filipa Nowickiego

W sobotę na parkietach uniwersyteckich NCAA pojawił się podkoszowy Filip Nowicki. Niestety jego drużyna przegrała swoje spotkanie.

Stanisław Grabowski
Sacred Heart Pioneers przegrała wyjazdowy mecz z Towson 61:83, przegrywając już do przerwy 25:42. Filip Nowicki grając z ławki zanotował 8 punktów (3/4 za 2, 2/4 za 1) oraz 2 zbiórki, stratę. Najlepszym strzelcem w ekipie naszego centra był Quincy McKnight, autor 19 oczek. Sacred na chwilę obecną notują bilans 1-6 w bieżących rozgrywkach.

Pod nieobecność Przemysława Karnowskiego Gonzaga Bulldogs przegrała z Arizona Wildcats 63:68, choć po dwudziestu minutach prowadziła 38:28. Kolejne wielkie spotkanie rozegrał Kyle Wiltjer (33 punkty, 9 zbiórek), a zastępujący w pierwszej piątce naszego reprezentanta Domantas Sabonis zapisał na swoim koncie double-double (18 oczek, 16 zbiórek).

Pomimo 9 punktów (4/4 za 2, 1/2 za 1), 5 zbiórek, 2 asyst, przechwytu i bloku Dominika Olejniczaka Drake Bulldogs uległo Bowling Green 63:75. Po tej porażce ich bilans wynosi 4-3.

Jedynie ze zwycięstwa mógł cieszyć się Tomasz Gielo, gdyż jego uczelnia Ole Miss Rebels okazała się lepsza od Umass Minetemen 74:64. Nasz skrzydłowy może to spotkanie zaliczyć do udanych, ponieważ do 8 oczek dodał 7 zbiórek i blok.