EuroCup: Bardzo dobry Lampe nie pomógł

Maciej Lampe był liderem swojego zespołu w meczu EuroCup, jednak to nie wystarczyło, aby ekipa Besiktasu Stambuł sięgnęła po triumf.

Krzysztof Kaczmarczyk

Dla ekipy Besiktasu Stambuł starcie z Szolnoki NKK było niezwykle ważnym pojedynkiem i trzeba powiedzieć, że turecki zespół zawiódł.

O ile pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, o tyle od drugiej na parkiecie dominowali już gospodarze, którzy swobodnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie sięgnęła ona aż 18 punktów, bowiem Besiktas przegrał 85:67.

Nic sobie do zarzucenia nie może mieć Maciej Lampe, który rozegrał naprawdę pozytywne zawody, notując w swoich statystykach double-double. Polski silny skrzydłowy spędził na parkiecie niemal 30 minut i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego teamu. W jego statystykach zapisano 19 punktów (9/16 z gry i 1/1 z linii rzutów wolnych) i 12 zbiórek (najwięcej spośród wszystkich zawodników).

Dla tureckiego zespołu była to szósta porażka w dziewiątym meczu. Rywale z kolei dzięki triumfowi mają o jedną wygraną więcej od Besiktasu.

Warto dodać, że w całych rozgrywkach Pucharu Europy Lampe notuje na swoim koncie średnio 17,7 punktu i 9,2 zbiórki.