Ra'Shad James znów nie do zatrzymania! Akademicy zdobyli Tarnobrzeg!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Koszykarze AZS Koszalin przystępowali do wyjazdowego meczu w Tarnobrzegu niesamowicie zmobilizowani po słabym występie w Gdyni. Siarka w tym sezonie we własnej hali gra dobrze, jednak w czwartek AZS miał Ra'Shada Jamesa i odniósł cenne zwycięstwo!

Trener Akademików David Dedek szukał zmian w drużynie i do pierwszej piątki desygnował Ra'Shada Jamesa, a to okazało się kluczem do sukcesu w tym meczu. Amerykański rzucający okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu i poprowadził AZS Koszalin do ważnej wygranej.

Początek spotkanie nie był wielkim widowiskiem. Gospodarze mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów notując w kwarcie otwierającej mecz zaledwie 28 procent skuteczności rzutów z gry. Pomimo tego rywale nie byli w stanie wypracować sobie pokaźnej zaliczki.

Podobnie sytuacja wyglądała w drugiej ćwiartce. Akademicy cały czas mieli kilka przewagi, jednak Siarka cały czas była w kontakcie, a w końcówce tej części gry przejęła nawet inicjatywę. Wszystko za sprawą skutecznego Eugena Harrisa , który zanotował dobry okres gry i dzięki niemu gospodarze schodzili do szatni na przerwę prowadząc.

Po wyjściu z szatni w końcu otworzył się po stronie gospodarzy Gary Bell, ale to AZS miał w swoich szeregach Ra'Shada Jamesa. Gdy ten drugi dostał wsparcie od Szymona Łukasiaka, Akademicy objęli prowadzenie 55:46. Na domiar złego rozpędzający się Bell złapał czwarte przewinienie.

Koszalinianie z każdą kolejną minutą łapali rytm, a na decydującą część spotkania wychodzili z trzynastopunktową zaliczką i mieli otwartą drogę do wygranej. Gdy na 4 minuty przed końcem było już 78:61 dla Koszalinian jasne stało się, że druga porażka Siarki we własnej hali jest nieunikniona.

Oprócz Jamesa aż trzech innych zawodników zapisało na swoim koncie pokaźne dwucyfrowe zdobycze punktowe. Kolejny przeciętny występ zaliczył natomiast A.J. Walton, który do 4 punktów dołożył 5 asyst 4 zbiórki.

Po stronie gospodarzy brylował Zach Robbins. Środkowy Siarki wywalczył 20 punktów, 9 zbiórek i 6 bloków.

Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 73:81 (13:16, 22:18, 14:28, 24:19)

Siarka: Robbins 20, Bell 14, Młynarski 12, Harris 10, Zalewski 9, Wall 6, Patoka 2, Strzelecki 0, Pandura

AZS: James 23, Mielczarek 15, Auda 14, Łukasiak 14, Walker 6, Walton 4, Austin 3, Dąbrowski 2, Wadowski 0, Witliński 0.

Kto był najlepszym koszykarzem tego meczu?