Zwycięski debiut Tomasa Pacesasa

Tomas Pacesas zadebiutował w sobotę na ławce trenerskiej w Lietuvosie Rytas Wilno. Jego zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali Lietkabelis Poniewieża 87:67.

W czwartek przedstawiciele Lietuvosu Rytas Wilno poinformowali o zakontraktowaniu Tomasa Pacesasa na stanowisko pierwszego trenera. Były szkoleniowiec Asseco Prokomu Gdynia zastąpił Marcelo Nicolę. Litwin nie miał jednak za dużo czasu, aby poznać drużynę i wprowadzić korekty w taktyce, ponieważ debiut przypadł już na sobotnie popołudnie.

We własnej hali Lietuvos mierzył swoje siły z Lietkabelisem Poniewieża. Niespodziewanie lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy po kilku minutach prowadzili 19:11. Później jednak do głosu doszli podopieczni Pacesasa, którzy nie dość, że odrobili straty, to sami do przerwy zbudowali 18-punktową przewagę!

Drugą kwartę gospodarze wygrali aż 33:10! Ten fragment meczu zadecydował o losach całego spotkania. W drugiej połowie Lietuvos kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 87:67.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gospodarzy był Nicolas Laprovittola, który zdobył 19 punktów. Warto odnotować, że w ekipie Lietkabelis 10 oczek uzyskał Simas Buterlevicius, były gracz Trefla Sopot.