Alfabet Tauron Basket Ligi 2015!

Jak wyglądał mijający rok 2015 w Tauron Basket Lidze? Co kryje się pod literą A, B, C i tak dalej? Które zespoły oraz postaci, a także jakie wydarzenia pozostaną w naszej pamięci na dłużej? Zapraszamy na Alfabet TBL 2015!

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
A jak ANWIL WŁOCŁAWEK - Iście piekielny był początek roku dla drużyny z Kujaw. Problemy z finansami, masowe zwolnienia zawodników, fatalna gra zespołu i ostateczny brak awansu do play-off. Latem jednak wszystko się zmieniło i końcówka roku jest wręcz niebiańska. Anwil Włocławek wygrał już 10 meczów, czyli dokładnie tyle, ile w całym poprzednim sezonie, finansowa sytuacja klubu stopniowo stabilizuje się, a nadchodzący rok 2016 zapowiada pomyślnie.
B jak BENIAMINKI - Pięciu nowicjuszy grało w TBL w poprzednim sezonie, lecz żaden z nich nie zakwalifikował się do play-off. Najbliżej sukcesu byli Polski Cukier Toruń (9. miejsce) oraz Polfarmex Kutno (10.), których w walce o ostatnie miejsce w najlepszej ósemce pogodził Trefl Sopot. Niżej uplasowały się ekipy MKSu Dąbrowa Górnicza (11.), King Wilków Morskich Szczecin (13.) i Startu Lublin (14.). Tegoroczny beniaminek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - zajmuje obecnie 11. lokatę.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×