NCAA: 6 punktów Tomasza Gielo

W sobotnich spotkaniach na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA wystąpił tylko jeden Polak. Niestety jego drużyna poniosła porażkę.

Stanisław Grabowski

Ole Miss Rebels przegrali wysoko z Kentucky Wildcats 61:83, a do przerwy było już 22:46. Przed spotkaniem obie ekipy miały bilans 10-2 w bieżących rozgrywkach, jednak Tomasz Gielo i koledzy nie mieli najmniejszych szans w sobotnim starciu. Polski skrzydłowy zanotował w tym pojedynku 6 punktów (1/2 za 1, 1/2 za 2, 1/3 za 3) oraz asystę w ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie. Najlepszym strzelcem w drużynie Rebeles był Stefan Moody, autor 23 oczek, a po drugiej stronie szalał drugorocznik Tyler Ulis zapisując na swoim koncie 20 punktów, 10 asyst i 6 przechwytów.

Sacred Heart Pioneers bez udziału Filipa Nowickiego pokonało na wyjeździe uczelnię Robert Morris 69:65. 33 oczka dla zwycięzców rzucił Cane Boome. Było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie zespołu naszego centra.