Spójnia pokonała sąsiada z tabeli

W 16. kolejce I ligi koszykarze Spójni Stargard pokonali ACK UTH Rosę Radom 76:68. O cennym zwycięstwie gospodarzy zadecydowało 12 rzutów trzypunktowych i znakomita dyspozycja czterech koszykarzy.

Patryk Neumann

Karol Pytyś, Damian Pieloch, Łukasz Pacocha oraz Hubert Pabian zdobyli łącznie 68 z 76 punktów swojej drużyny. W niedzielę zmierzyły się zespoły, które na półmetku sezonu zasadniczego legitymowały się bilansem 8-7. Lepiej rozpoczęli radomianie. Choć bez wzmocnień z Tauron Basket Ligi to zagrali oni ambitnie i trafili pierwsze trzy rzuty trzypunktowe. Prowadzili zatem 11:3, gdyż dla gospodarzy z dziewięciu metrów przymierzył Pabian.

Sygnał do odrabiania strat dał Pytyś. Spójnia wyrównała już w pierwszej kwarcie. Po 20 minutach było 39:37 dla gospodarzy. Obie drużyny wymieniały się na prowadzeniu, lecz częściej przeważali stargardzianie. W pierwszej połowie ich punktowym liderem był Pieloch, który rzucił 14 oczek. Po przerwie tyle samo zdobył Pacocha. Rozgrywający wykreował także sporo pozycji swoim kolegom, dzięki czemu zanotował osiem asyst.

Po zmianie stron podopieczni Wiktora Grudzińskiego wypracowali nawet 14 punktów zaliczki. W Radomiu przegrali oni 58:76 i mogli nawet pokusić się o odrobienie strat z bezpośredniej rywalizacji. Na tyle przeciwnik jednak im nie pozwolił i koszykarze z Pomorza Zachodniego musieli popracować w defensywie, aby nie martwić się o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie byli oni nie do zatrzymania za linią 6,75 metra. Trafili 12/33 prób trzypunktowych. Wykorzystali także wszystkich sześć rzutów wolnych. W tym elemencie młodym radomianom zabrakło skuteczności - 9/18.

Ostatecznie najwyższy wskaźnik efektywności - 27 - miał Pieloch. Zdobył on 19 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst. Blisko double-double był Pytyś - 20 punktów oraz osiem zbiórek. Warty odnotowania był również powrót do gry po kontuzji Arkadiusza Soczewskiego. Skrzydłowy na parkiecie spędził blisko 14 minut. W tym czasie uzyskał dwa punkty, cztery zbiórki, dwie asysty oraz blok.

W ACK UTH Rosie zdecydowanie najlepiej zaprezentował się zdobywca 25 oczek, Filip Zegzuła. Radomianie w kolejnym spotkaniu podejmą 9 stycznia Max Elektro Sokół Łańcut. Spójnia natomiast zagra na wyjeździe z Meritumkredyt Pogonią Prudnik.

Spójnia Stargard - ACK UTH Rosa Radom 76:68 (18:15, 21:22, 24:17, 13:14)

Spójnia: Pytyś 20, Pieloch 19, Pacocha 16, Pabian 13, Raczyński 4, Bodych 2, Soczewski 2, Berdzik 0, Koziorowicz 0, Wróblewski 0.

ACK UTH Rosa: Zegzuła 25, Schenk 11, Stopierzyński 11, Sadło 9, Cetnar 6, Sobuta 6, Gos 0, Kapturski 0, Kołakowski 0, Parszewski 0.