Lietuvos ograł Żalgiris! Debiut Łapety

W szlagierowym spotkaniu ligi litewskiej Lietuvos Rytas Wilno ograł Żalgiris Kowno 78:72. W zespole Tomasa Pacesasa zadebiutował Adam Łapeta.

Karol Wasiek

Niespodzianka w lidze litewskiej. Faworyzowany Żalgiris Kowno przegrał na wyjeździe z Lietuvosem Rytas Wilno 72:78. Gospodarze praktycznie od samego początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie, stopniowo powiększając przewagę. W połowie drugiej kwarty podopieczni Tomasa Pacesasa prowadzili 32:21.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważał Lietuvos, który coraz pewniej zaczął sobie poczynać. W pewnym momencie przewaga gospodarzy urosła do 16 punktów, ale wówczas w pogoń ruszyli goście. Żalgiris prowadzony przez Pauliusa Jankunasa (w całym meczu 22 oczka) zdołał odrobić część strat, przegrywając ostatecznie 72:78.

W barwach Lietuvosu zadebiutowało dwóch nowych zawodników - Adam Łapeta i Ken Brown (ex-MKS Dąbrowa Górnicza). Były gracz m.in Asseco Prokomu Gdynia i Dżukija Olita zdobył cztery punkty i miał sześć zbiórek. Amerykański rozgrywający uzyskał 12 oczek i rozdał trzy asysty.