Doral - Noteć: Twierdza Kłodzko

Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko bez problemów pokonali Noteć Inowrocław 78:62 i awansowali na ósmą lokatę w tabeli.

Mateusz Zborowski
PAP / Karol Słomka

O tym, że Zetkama Doral Nysa Kłodzko świetnie spisuje się na własnym parkiecie wiadomo od dłuższego czasu. Tym razem na Dolny Śląsk przyjechała ekipa KSK Noteci Inowrocław. Gospodarze od początku jednak dyktowali warunki gry. Świetną partię rozgrywał Marcin Bluma, który w pierwszej odsłonie uzbierał 9 oczek, a wtórował mu Jarosław Bartkowiak, który dołożył 10. Ten duet nie pozostawiał rywalom złudzeń, kto rządzić będzie pod kłodzkimi koszami w tym spotkaniu.

Druga kwarta to znów mocne uderzenie koszykarzy Doralu. Punktowali Weiss i Wojciechowski. Goście postawieni pod ścianą starali się gonić wynik. Z dystansu trafił Dawid Adamczewski, a serią punktową wspomógł go Łukasz Ratajczak. Wtedy znów dał o sobie znać Bluma. Podkoszowy gospodarzy zdobywał kolejne punkty i zdominował walkę na deskach. Z dystansu trafił jeszcze Wojciechowski i po pierwszej połowie na tablicy wyników utrzymywała się bezpieczna przewaga ekipy z Kłodzka.

Po przerwie Noteć ruszyła do pogoni. Po akcjach Ratajczaka i Wierzbickiego goście doszli rywali na cztery oczka. Gospodarze pierwsze trafienie zaliczyli po ponad dwóch minutach i nadal utrzymywali bezpieczną przewagę. Trojkę dołożył Lipiński, ale tym samym odpowiedział Wierzbicki i to dwukrotnie. Zrobiło się gorąco, a na tablicy był remis 49:49. To jednak było wszystko, na co stać było przyjezdnych. Sygnał do ponownego ataku dał Doralowi Kowalski, który trafił zza łuku, a kolejne trafienia dokładał Bartkowiak i przed ostatnią kwartą gospodarze znów prowadzili 57:49.

W ostatniej części goście znów na moment poderwali się do ataku. Z dystansu po raz kolejny trafił Adamczewski, ale Bartkowiak i Wojciechowski nie pozostawali mu dłużni. Noteć przestała trafiać, a trio Wojciechowski, Bartkowiak i Weiss kontynuowało swoje popisy, które ostatecznie pozwoliły Doralowi wygrać 78:62. Była to dziewiąta wygrana gospodarzy na własnym parkiecie i pozwoliła im awansować na ósmą lokatę w tabeli.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - KSK Noteć Inowrocław 78:62 (26:17, 16:15, 15:17, 21:13)

Doral: Bartkowiak 24, Bluma 16, Wojciechowski 16, Weiss 14, Kowalski 3, Lipiński 3, Płatek 2, Stępień 0, Malona 0.

Noteć: Adamczewski 17, Ratajczak 14, Wierzbicki 10, Michałek 6, Filipiak 6, Sroczyński 6, Dusiło 2, Maciejewski 1, Kozłowski 0.