Hiszpania: Zespół Kelatiego sprawcą dużej niespodzianki

UCAM CB Murcia sprawiła swoim kibicom w niedzielny popołudnie sporo radości. Zespół, w którym występuje Thomas Kelati, pokonał na własnym parkiecie Laboral Kutxa, uczestnika rozgrywek euroligowych.

Karol Wasiek

UCAM CB Murcia znakomicie rozpoczęła niedzielne zawody. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą sześciu punktów, nadając ton wydarzeniom na parkiecie. Stopniowo jednak do głosu dochodzili podopieczni Velimira Perasovicia, którzy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania.

Laboral Kutxa znakomicie radzi sobie w tym sezonie w lidze hiszpańskiej, ale także w Eurolidze. Ostatnio zespół z Baskonii pokonał na wyjeździe FC Barcelonę.

W spotkaniu z Murcią goście stopniowo się rozkręcali. Do przerwy odrobili wszystkie straty, a na początku trzeciej kwarty wyszli nawet na ośmiopunktowe prowadzenie. Wydawało się, że ekipa Perasovicia będzie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Tak się jednak nie stało.

Ambitnie grający zespół gospodarzy w końcówce meczu okazał się skuteczniejszy od Laboral Kutxy, wygrywając 68:66.

Dziewięć punktów dla Murcii zdobył Thomas Kelati, który trafił trzy z czterech rzutów z dystansu.

Gospodarze z bilansem 8:10 zajmują 10. miejsce w tabeli, Laboral Kutxa jest na czwartej lokacie.

UCAM CB Murcia - Laboral Kutxa 68:66 (20:14, 14:20, 22:24, 12:8)