Przełamanie zespołu Aarona Cela

Koszykarze AS Monaco w sobotę mogli w końcu podnieść ręce w geście triumfu. To pierwsza wygrana zespołu Aarona Cela od blisko miesiąca. La Roja pokonała Nancy 81:73.

Karol Wasiek
Ostatnią wygraną w lidze francuskiej LNB AS Monaco odniosło 16 stycznia, pokonując na własnym parkiecie Limoges CSP. Od tego czasu La Roja poniosła dwie porażki - z JSF Nanterre i Elan Chalon Sur-Saone. Zespół Aarona Cela bardzo liczył na to, że w spotkaniu z Sluc Nancy Basket przełamie złą passę.

Tak też się stało, ale spotkanie nie układało się po myśli podopiecznych Zvezdana Mitrovicia, którzy jeszcze w połowie czwartej kwarty przegrywali jednym punktem (69:70). Od tego momentu La Roja zanotowała znakomitą serię (12:0) i mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze.

Przyzwoite zawody rozegrał Cel, który w ciągu 18 minut na parkiecie zdobył dziewięć punktów, trafiając cztery z pięciu rzutów z gry.

AS Monaco z bilansem 14:6 zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Le Mans Sarthe Basket.