Aaron Cel zdobył Puchar Francji!

Zespół AS Monaco pokonał w wielkim finale Elan Chalon Sur-Saone 99:74 i zgarnął Puchar Francji. To spory sukces drużyny Aarona Cela, która jest beniaminkiem ligi francuskiej.

Karol Wasiek

Niedzielne spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla ekipy AS Monaco, która po pierwszej kwarcie przegrywała już 21:29 i nic nie wskazywało na to, że drużyna Zvezdana Mitrovicia sięgnie po triumf w Pucharze Francji.

Z każdą kolejną minutą gra La Roja zaczęła się poprawiać, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Już do przerwy zespół, w którym występuje Aaron Cel, zredukował straty do czterech oczek.

Koncert gry La Roja rozpoczął się w trzeciej kwarcie, którą wygrała aż 28:15. To pozwoliło ekipie zbudować bezpieczną przewagę. W ostatniej odsłonie AS Monaco kontrolowało przebieg wydarzeń, ostatecznie wygrywając 99:74.

Aaron Cel na parkiecie spędził 17 minut, zdobywając w tym czasie 12 punktów, trafiając pięć z sześciu rzutów.

AS Monaco - Elan Chalon Sur-Saone 99:74 (21:29, 27:23, 28:15, 23:7)