TBL: Kto lepszy w starciu autsajderów?

W piątek w Lublinie dojdzie do starcia autsajderów Tauron Basket Ligi. Zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli Start, zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, który plasuje się na 15. lokacie.

Karol Wasiek

Start Lublin po raz ostatni zwycięstwo odniósł ponad dwa miesiące temu! 13 grudnia podopieczni Michała Sikory sensacyjnie pokonali na własnym parkiecie Stelmet BC Zielona Góra 82:78. Po meczu polskiego szkoleniowca zastąpił Dusan Radović i od tego momentu rozpoczęły się fatalne czasy dla lubelskiej drużyny.

Pod wodzą serbskiego trenera zespół przegrał dziewięć meczów z rzędu. Klubowi działacze nie mieli wyjścia i musieli zwolnić Radovicia. Jego miejsce zajął... Sikora, który pełnił rolę asystenta.

W Koszalinie pod jego opieką zespół zaprezentował się całkiem przyzwoicie, ale musiał uznać wyższość AZS-u, który wygrał 84:76. - Jestem zadowolony z faktu, że moi zawodnicy zaczynają walczyć i z powrotem odzyskiwać zaufanie do siebie nawzajem. To jest dla mnie bardzo ważne - mówił po spotkaniu Michał Sikora, który zamierza wyciągnąć drużynę z ligowego dna.
Czy Michał Sikora sprawi, że drużyna wróci na zwycięską ścieżkę? Czy Michał Sikora sprawi, że drużyna wróci na zwycięską ścieżkę?
W piątek dla Startu idealna szansa na przełamanie. Do Lublina przyjeżdża bowiem ekipa Śląska Wrocław, która w tabeli zajmuje 16. miejsce. Podopieczni Emila Rajkovicia na swoim koncie mają jedno zwycięstwo więcej od lublinian.

W ostatnią niedzielę wrocławianie wyraźnie ulegli King Wilkom Morskim Szczecin, przegrywając aż 64:89. Jedynie w pierwszej połowie Trójkolorowi byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Po przerwie prym wiedli już gracze Marka Łukomskiego.

- W pierwszej połowie byliśmy w grze. Staraliśmy się realizować polecenia i założenia trenera Rajkovicia i całkiem nieźle to nam wychodziło. W drugiej odsłonie niestety nie stawiliśmy oporu, nie pokazaliśmy walki. Gospodarze nam odjechali - tak porażkę skomentował Kamil Chanas, kapitan Ślaska Wrocław.

Mecz Start Lublin - Śląsk Wrocław odbędzie się w piątek, o godz. 19:00.

Źródło: TVP S.A.