TBLK: Wielkie emocje w Gorzowie i wygrana Akademiczek!

W ostatnim meczu 20. kolejki Taruon Basket Ligi Kobiet, zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski ograł Widzew Łódź. Łodzianki miały szansę odmienić w końcówce losy meczu, jednak dwie akcje Angel Robinson nie przyniosły punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Łodzianki od początku meczu w Gorzowie Wielkopolskim musiały gonić wynik po to, aby w czwartej kwarcie wyjść na prowadzenie. Dzięki temu końcówka spotkania dostarczyła wielkich emocji.

Na niespełna minutę przed końcem Cassandra Brown wykorzystała jeden rzut wolny i na tablicy wyników było 54:52 na korzyść Akademiczek. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Angel Robinson.

Amerykańska liderka Widzewa najpierw jednak przestrzeliła rzut zza łuku, a w ostatniej akcji meczu dała się zablokować Magdalenie Szajtauer, co dało bardzo ważny i cenny triumf ekipie KSSSE AZS PWSZ.

Łodzianki porażką tą nieco skomplikowały swoją sytuację w walce o udział w fazie play off. Nadal jednak spośród wszystkich ekip bijących się o ósme miejsce, znajduje się w najlepszej sytuacji. Kluczowy mecz Widzew rozegra bowiem we własnej hali z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź 54:52 (19:15, 15:9, 8:12, 12:16)

KSSSE AZS PWSZ: Cain 17 (13 zb), Brown 11, Goofrich 8, Szajtauer 7 (12 zb), Czarnodolska 6, Dźwigalska 3, B.Jaworska 2, Stelmach 0.

Widzew: Brumermane 19 (10 zb), Robinson 17, Urbaniak 5, Crook 4, Kenig 2, Bujniak 2, Adamowicz 2, Kaja 1, Niedzielska 0.