Polski pojedynek w lidze tureckiej - Lampe lepszy od Kuliga

Damian Kulig był skuteczniejszy od Macieja Lampego, ale to zespół Besiktasu Stambuł wyszedł zwycięsko z potyczki z Trabzonsporem Basketbolem.

Besiktas Stambuł pewnie wygrał Trabzonspor Basketbol 85:74. Goście jedynie przez pierwszą kwartę byli równorzędnym rywalem dla zespołu Macieja Lampego. Później warunki dyktowali tylko gospodarze, którzy już do przerwy prowadzili 50:38.

Ważnym zawodnikiem w drużynie Besiktasu był Maciej Lampe, który zdobył 12 punktów, trafiając sześć z dziewięciu rzutów z gry. Najlepszym strzelcem zespołu był z kolei Nathan Wolters, autor 22 oczek.

Świetny występ w ekipie gości zanotował Damian Kulig, który uzyskał 18 punktów. Reprezentant Polski trafił pięć z dziewięć rzutów z gry.

Besiktas z bilansem 10-10 zajmuje 9. miejsce w tabeli, z kolei Trabzonspor (8-12) plasuje się na 11. lokacie.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.