Turcja: Zespół Kuliga lepszy od Hosleya

Trabzonspor Basketbol nie rezygnuje z walki o udział w play-offach w lidze tureckiej. W sobotę zespół Damiana Kuliga pokonał Yesilgiresun Belediye, w którym występuje Quinton Hosley, były gracz Stelmetu BC Zielona Góra.

Karol Wasiek

Quinton Hosley był najlepszym strzelcem swojego zespołu w tym meczu. Amerykanin zdobył 24 punkty, trafiając dziewięć z 16 rzutów z gry. Dołożył także sześć zbiórek i dwie asysty.

Dorobek skrzydłowego okazał się jednak niewystarczający na ekipę Trabzonsporu Basketbol, która wygrała 92:88. Gospodarzy do triumfu poprowadził duet Andrija Stipanović-Dwight Hardy. Zdobył on aż 50 punktów, co stanowi ponad połowę całej drużyny.

Nieco mniejszy wkład w zwycięstwo miał tym razem Damian Kulig, który w ciągu 30 minut spędzonych na parkiecie zdobył osiem punktów (2/3 za dwa, 0/2 za trzy, 4/4 za jeden).

Trabzonspor z bilansem 10:13 zajmuje 10. miejsce w tabeli.