NCAA: Popis Oklahomy

W sobotę w nocy cztery ekipy rozegrały pierwsze spotkania IV rundy podczas turnieju finałowego w uniwersyteckiej lidze NCAA.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
Liga NCAA nie zwalnia tempa i już w sobotę odbyły się pierwsza dwa pojedynki fazy Elite Eight. Na początek rozpędzeni, a zarazem świetnie dysponowani gracze Oklahoma Sooners pokonali Oregon Ducks 80:68. Do przerwy wynik brzmiał już 48:30, a 17 punktów wtedy na swoim koncie miał Buddy Hield trafiając 5 z 6 rzutów za 3 (cała drużyna 9/14 po dwudziestu minutach). Ostatecznie gracz ten zdobył 37 "oczek", w tym celnie rzucając 8 razy z dystansu na 13 prób. Dla pokonanych 24 punkty zanotował Elgin Cook.

W drugiej parze Villanova Wildcats okazała się lepsza od Kansas City Jayhawks 64:59. Sam mecz był bardzo wyrównany, a wynik często oscylował koło remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze Villanovy, którzy skutecznie egzekwowali rzuty wolne (17/18 w całym spotkaniu) czym przypieczętowali awans do półfinału. Po 13 "oczek" dla zwycięskiej ekipy zdobyli Kris Jenkins, Josh Hart oraz Ryan Arcidiacono.

Wyniki IV rundy:

Oklahoma Sooners - Oregon Ducks 80:68 (48:30)
Villanova Wildcats - Kansas Jayhawks 64:59 (32:25)

Pozostałe dwa spotkania 1/4 finału (Syracuse - Virginia i Notre Dame - North Carolina) zostaną rozegrane w niedzielę.