Polscy koszykarze za granicą: double-double Szymona Szewczyka

Ostatni w tabeli Cajasol Sewilla mógł sprawić ogromną niespodziankę i pokonać w niedzielę Real Madryt. Po 2 dogrywkach zespół z Andaluzji przegrał jednak z Królewskimi a Michał Ignerski nie wykorzystał ostatniego rzutu w meczu, który mógł doprowadzić do kolejnego remisu. Tymczasem bardzo dobry mecz w lidze rosyjskiej rozegrał Szymon Szewczyk. Polski skrzydłowy zapisał na swoim koncie 13 punktów i 10 zbiórek a Lokomotiw Rostów pokonał Triumph Lubierce.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - z powodu kontuzji nie zagrał w wygranym meczu z CSK Samara. Chimki z bilansem 12-3 plasują się na 2. miejscu a Lampe w 10 meczach tego sezonu zdobywał średnio 14,1 punktu i 5,7 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - 37 minut, 13 punktów, 10 zbiórek i przechwyt w przegranym meczu z Triumphem Lubierce. W 14. spotkaniach tego sezonu Szewczyk zdobywa średnio 12,4 punktu i 6,3 zbiórki. Drużyna naszego rodaka z bilansem 6-8 zajmuje 8. miejsce.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 28 minut, 13 punktów, 5 zbiórek, asysta, przechwyt i blok w przegranym meczu z Realem Madryt. W 21. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,6 punktu i 4 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 4-17 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 25 minut, 11 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i przechwyt w wygranym meczu z CB Valladolid. Drużyna Polaka z bilansem 10-9 zajmuje 7. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - Czwartek: 21 minut, 16 punktów, 7 zbiórek, 3 przechwyty i blok w wygranym meczu z Cimberio Varese. Niedziela: 15 minut, 4 punkty, 4 zbiórki i 2 przechwyty w przegranym pojedynku z Banco di Sardegna Sassari. W 20. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7 punktów, 5,1 zbiórki i 1,7 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 10-10 zajmuje 9. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 8 minut, 3 punkty, 4 zbiórki, 2 przechwyty i asysta w wygranym spotkaniu z BK Synthesia Pardubice. Ekipa Polaka z bilansem 23-1 lideruje w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - środa: 15 minut, 5 punktów, 5 zbiórek i asysta w wygranym meczu z Karma Basket Podebrady. Sobota: 21 minut, 9 punktów, 4 zbiórki w wygranym pojedynku z BK Decin. Drużyna z Ostrawy z bilansem 10-14 zajmuje 6. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - środa: 11 minut, 2 punkty i 2 zbiórki. Sobota: 18 minut, 3 asysty i 2 zbiórki.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 31 minut, 15 punktów, 7 asyst i zbiórka w wygranym meczu z BK Synthesia Pardubice. Sobota: 19 minut, 2 zbiórki i 2 asysty w wygranym spotkaniu z BC Kolin. Prostejov z bilansem 13-11 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - 16 minut, 4 punkty, zbiórka i asysta w przegranym spotkaniu z Basket Połtawa. W 18. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 9,8 punktu i 4,8 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 6-13 zajmuje 5. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - w ten weekend liga węgierska nie grała. W 16. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 14,4 punktu, 8 zbiórek, 1,9 asysty i 1,4 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 8-8 i zajmuje 9. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (TCG Marcator Skofja Loka) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym spotkaniu z CPG Nova Gorica. W 8. spotkaniach tego sezonu nasz rodak zdobywa przeciętnie 2,6 punktu i 0,9 zbiórki a jego drużyna z bilansem 7-11 zajmuje 9. lokatę.