Aaron Cel na zero, ale AS Monaco znów zwycięskie

Zespół AS Monaco nie zwalnia tempa. La Roja w ramach 26. kolejki ligi pokonała na własnym parkiecie Orleans Loiret Basket 81:76. Wśród rywali całkiem nieźle zaprezentował się Chevon Troutman, były zawodnik Stelmetu Zielona Góra.

Karol Wasiek

O wtorkowym spotkaniu Aaron Cel będzie chciał jednak jak najszybciej zapomnieć. Reprezentant Polski na parkiecie spędził 18 minut, ale w tym czasie przestrzelił wszystkie cztery rzuty z gry.

O zwycięstwie AS Monaco w starciu Orleans Loiret Basket zadecydowali Jamal Shuler (18 punktów), D.J. Cooper (15) i Adrian Uter (15).

Po trzech kwartach to goście byli bliżej wygranej. Prowadzili nawet 62:55, ale gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W ostatniej odsłonie okazali się lepsi o 12 punktów i ostatecznie triumfowali 81:76.

Wśród rywali niezłe zawody rozegrał Chevon Troutman, który zdobył 11 punktów. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie zarówno Cel, jak i Troutman zapewniali mistrzostwo Polski ekipie Stelmetu Zielona Góra.

AS Monaco z bilansem 19:7 zajmuje drugie miejsce w tabeli.