Euroliga: Dużo niespodzianek w ostatnim dniu Top 16. Hit w Pireusie dla CSKA

Niesamowity spektakl na koniec przygody z tegoroczną edycją Euroligi zobaczyli kibice w Pireusie. Niestety dla nich spotkanie nie zakończyło się happy endem dla gospodarzy.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jako, że piątkowe mecze nie miały już większego znaczenia dla losów zespołów, które wywalczyły awans do fazy play-off, doszło do kilku niespodzianek.

Lider grupy E Fenerbahce Stambuł przegrało w Maladze z tamtejszą Unicają. Zespół z Turcji w czwartej kwarcie przegrywał już nawet różnicą 12 oczek. Starał się wrócić do gry, jednak ostatecznie z wygranej na pożegnanie z Euroligą cieszyć mogli się rywale.

Przegrał również wicelider tejże grupy, czyli Lokomotiv Kubań Krasnodar. Rosyjski zespół o zaledwie jedno oczko okazał się gorszy w wyjazdowej konfrontacji z Darussafaką Dogus Stambuł.

W ostatnim piątkowym meczu tej grupy Cedevita Zagrzeb bardzo pewnie pokonała przed własną publicznością Crveną Zvezdę Belgrad. Chorwaci triumfowali różnicą aż 21 oczek.

W ostatnim meczu dnia CSKA Moskwa, lider grupy F, pokonał na wyjeździe żegnających się z rozgrywkami aktualnych wicemistrzów Euroligi - ekipę Olympiakosu Pireus.

Kibice w Grecji zobaczyli kawał dobrej, ofensywnej koszykówki. Ostatecznie CSKA wygrało w Pireusie 99:96, a nie do zatrzymania był Nando De Colo. Francuz wywalczył 20 punktów, po cztery zbiórki oraz asysty i aż trzynastokrotnie był faulowany przez rywali.

Gospodarzom w wygranej nie pomogły nawet cztery trójki w ostatniej minucie meczu, którymi podzielili się Vassilis Spanoulis i Matthew Lojeski.

Wyniki piątkowych meczów 14. kolejki fazy Top 16 Euroligi:

Grupa E

Cedevita Zagrzeb - Crvena Zvezda Belgrad 83:62
(Pullen 22, Zorić 12, Bilan 12, Babić 10 - Stimac 18 (11 zb), Kinsey 11, Zirbes 10)

Darussafaka Dogus Stambuł - Lokomotiv Kubań Krasnodar 87:86
(Harangody 15, Redding 12, Wilbekin 11 - Claver 12, Singleton 12, Delaney 11, Zubkov 11, Draper 10)

Unicaja Malaga - Fenerbahce Stambuł 71:67 (Cooley 17, Nedović 14 - Hickman 12, Antić 12)

Grupa F

Olympiakos Pireus - CSKA Moskwa 96:99 (Lojeski 18, Spanoulis 17, Mantzaris 12, Hunter 11 - De Colo 20, Teodosić 13, Jackson 13, Fridzon 11, Kurbanov 11, Vorontsevich 10)