Książe bohaterem Tłoków

W Palace of Auburn Hills znowu emocje! Detroit Pistons po niezwykle zaciętym pojedynku pokonali Los Angeles Lakers dzięki celnej trójce Tayshuana Prince'a. Tymczasem w Arizonie Słońca nie sprostały Ostrogom a rewelacyjne zawody rozegrał Tim Duncan - 16 punktów, 17 zbiórek i 7 asyst.

Jacek Konsek

Już w pierwszej połowie podopieczni Flipa Saundersa wypracowali sobie 17-punktową przewagę, dzięki skutecznej grze tria Billups-Prince-Hamilton. W trzeciej odsłonie jednak do głosu doszedł Kobe Bryant, który zdobył 10 kolejnych punktów dla Jeziorowców, dzięki czemu przyjezdni odrobili straty i wyszli na prowadzenie (62:58). Końcówka należała jednak do gospodarzy a bohaterem został Tayshuan Prince. Leworęczny skrzydłowy na 4 sekundy przed końcową syreną trafił zwycięski rzut zza linii 7,24m. Lakers mieli jeszcze okazję do wyrównania jednak rzut Lamara Odoma chybił celu. Bryant zanotował triple-double, lecz oprócz 39 punktów i 10 zbiórek miał także aż 11 strat - najwięcej w karierze.

Pierwszy raz w tym sezonie Phoenix Suns grając przed własną publicznością nie zdołało przekroczyć bariery 90 punktów. Mimo tego podopieczni Mike'a D'Antoniego niemalże przez 40 minut prowadzili w starciu z San Antonio Spurs, jednak więcej doświadczenia i sprytu w samej końcówce wykazali goście. W strefie podkoszowej dominował Tim Duncan, który raz po raz punktował rywali. Przy wyniku 79:82 dla przyjezdnych Amare Stoudemire został sfaulowany przy rzucie i gdyby celniej przymierzył z linii rzutów wolnych zapewne bylibyśmy świadkami dogrywki... Tak się jednak nie stało i Ostrogi przerwały serię 3 kolejnych porażek triumfując na wyjeździe dopiero po raz 9 w tym sezonie.