David Logan coraz bliżej gry w play-offach

Zespół Banco di Sardegna Sassari w ostatnich tygodniach znacząco poprawił swoją grę i jest coraz bliżej gry w play-offach. W niedzielę obecny mistrz Włoch pokonał Manital Torino 112:98.

Karol Wasiek

Duży wkład w zwycięstwo Banco di Sardegna Sassari miał David Logan. Były reprezentant Polski w ciągu 30 minut na parkiecie zdobył 19 punktów, trafiając m.in. cztery z sześciu rzutów z dystansu.

Były zawodnik PGE Turowa Zgorzelec i Asseco Prokomu Gdynia był drugim najlepszym strzelcem w zespole. Skuteczniejszy od niego był jedynie Josh Akognon, autor 30 oczek.

Mistrz Włoch zwycięstwo zawdzięcza znakomitej postawie w drugiej połowie. Gospodarze wygrali tę część meczu 60:49. Ostatecznie Banco triumfowało 112:98. Tylu punktów w tym sezonie zespół z Sassari jeszcze nie zdobył.

Ta wygrana bardzo przybliża Banco di Sardegna Sassari do gry w play-offach. Zespół Davida Logana z bilansem 14:13 zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Źródło: TVP S.A.