Johnny Dee i jego znakomity buzzer beater!

Ostatni występ koszykarzy Polpharmy Starogard Gdański w sezonie 2015/2016 we własnej hali na długo zapadnie w pamięci fanów tego klubu. A wszystko ze względu na fantastyczny rzuty Johnny'ego Dee.

Krzysztof Kaczmarczyk
Johnny Dee Materiały prasowe / Polpharma Starogard Gdański / Na zdjęciu: Johnny Dee

W swoim ostatnim meczu przed własną publicznością Kociewskie Diabły rywalizowały ze Startem Lublin. Gdy na trzy sekundy przed końcem Marko Popović trafił zza łuku przyjezdni prowadzili 73:72.

Wydawało się, że jest po meczu, bo trener Mindaugas Budzinauskas nie mógł już poprosić o przerwę. Wtedy piłka powędrowała w ręce Johnny'ego Dee. Ten zrobił kilka kozłów i rzutem z połowy boiska dał kolejną niesamowitą wygraną Farmaceutom!

Wideo z rzutem Dee:

W całym meczu Dee zapisał na swoim koncie 19 punktów, wykorzystując 4 z 5 oddanych rzutów zza łuku - w tym ten najważniejszy, na zwycięstwo.

Dla rzucającego Polpharmy Starogard Gdański to nie pierwszy taki rzut w tym sezonie. Wcześniej jego trójka w końcówce meczu dała triumf Farmaceutom w Zgorzelcu nad PGE Turowem, a inny klasyczny buzzer beater zaliczył we własnej hali podczas konfrontacji z Polskim Cukrem Toruń.