AGH rozbił Kotwicę w półfinale II ligi. Będzie trzeci mecz

Drugie mecze półfinałowe w 2. lidze koszykarzy mogły wyłonić ekipy, które wywalczyłyby prawo gry w 1. lidze w kolejnym sezonie. Mecz w Krakowie takiego rozstrzygnięcia jednak nie przyniósł, gdyż miejscowi zmietli z parkietu Kotwicę, wygrywając 94:65.

Dawid Siemieniecki
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Tym samym podopieczni Wojciecha Bychawskiego doprowadzili do remisu w serii. O tym, kto awansuje do finału, i tym samym zyska prawo gry w kolejnych rozgrywkach w pierwszej lidze, zadecyduje zatem mecz numer 3.

Najbardziej wyrównana w drugim półfinałowym starciu AGH z Kotwicą była premierowa odsłona, wygrana przez gospodarzy zaledwie 22:20. Im mecz trwał jednak dłużej, tym bardziej zarysowywała się przewaga gospodarzy. Już na przerwę schodzili oni, mając zapas ośmiu "oczek". Dobrze grał lider krakowian, Tomasz Zych, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco inaczej. Do przerwy nie zdobył on bowiem chociażby punktu, ale aż 9-krotnie obsługiwał swoich kolegów ostatecznymi podaniami, po których zdobywali oni punkty. Nic zatem dziwnego, że AGH prowadził 44:36.

Po zmianie stron nie zmieniło się w zasadzie nic. W dalszym ciągu to krakowski zespół wyglądał na dużo bardziej zmobilizowany, któremu ewidentnie zależało na tym, aby rywalizacja nie zakończyła się po dwóch spotkaniach. Już przed ostatnią kwartą mecz wydawał się w pewnym sensie rozstrzygnięty, bowiem miejscowi prowadzili 12-oma punktami, a w grze gości nie było widać przesłanek, aby byli oni w stanie, w ciągu ostatnich 10 minut, losy pojedynku odwrócić.

I nie odwrócili, a wręcz przeciwnie. Jeszcze bardziej dali się stłamsić ekipie AGH. W całym meczu bardzo dobrze grał, oprócz Zycha, szczególnie duet Bartosz Wróbel - Maciej Maj. Ten drugi niemal totalnie zdominował w tym meczu strefę podkoszową, natomiast pierwszy pod koniec spotkania, w bardzo krótkim odstępie czasu, trzykrotnie dziurawił kołobrzeski kosz rzutami zza łuku, ewidentnie pokazując, kto tego dnia był zdecydowanie lepszy.

Mecz numer trzy wyłoni zatem drugiego finalistę rozgrywek drugiej ligi. Odbędzie się on w najbliższą środę, 11 maja w Kołobrzegu. Początek zaplanowano na godzinę 18:00.

AGH Kraków - Kotwica 50 Kołobrzeg 94:65 (22:20, 22:16, 22:18, 28:11)

AGH: Maj 31, Wróbel 22 (6x3), Kalinowski 11, Borówka 10, Kolka 7, Krawczyk 7, Zych 4 (13 as.), Podworski 2, Kaczmarski 0, Urban 0, Wasyl 0.

Kotwica 50: Pawłowski 18, Wichniarz 12, Chudy 8, Arabas 7, Djurić 7, Mieczkowski 6, Kowalczuk 5, Lasota 2, Dobriański 0, Neumann 0.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-1