Stevenson pogrążył Szerszenie

DeShawn Stevenson przypomniał wszystkim, że znany jest nie tylko z długiej brody, którą zapuszcza od połowy grudnia. Minionej nocy 27-letni strzelec Washington Wizards zdobył 33 punkty w meczu przeciwko New Orleans Hornets, trafiając zwycięską trójkę równo z końcową syreną. Tymczasem San Antonio Spurs, mimo najgorszej pierwszej kwarty w historii klubu (5 punktów!), pokonali Atlantę Hawks, co było ich 6 kolejną wygraną.

Jacek Konsek

- Gorzej być nie mogło - mówił po meczu powracający po kontuzji Tony Parker. Podopieczni Gregga Popovicha zdobyli w inauguracyjnej kwarcie ledwo 5 punktów trafiając zaledwie 1 rzut z gry na 17 prób (6%)! Potem było już tylko lepiej, chociaż do przerwy gospodarze przegrywali jeszcze różnicą 7 punktów. Kluczowa dla losów gry okazała się trzecia kwarta, w której Parker zdobył 13 punktów a San Antonio osiągnęło run 21:4. Double-double zaliczył ponadto Tim Duncan - 23 punkty i 10 zbiórek. Wśród gości zawiódł tymczasem Mike Bibby, który trafił zaledwie 1 rzut na 11 prób.

New Orlenas Hornets przezywają lekki kryzys. Podopieczni Byrona Scotta przegrali już 3 mecz z rzędu, mimo że z Czarodziejami prowadzili niemalże przez cały czas. W samej końcówce Stevenson najpierw dwukrotnie celnie przymierzył z linii rzutów wolnych a w ostatniej akcji przedziurawił kosz rywala zza linii 7,24m. - - Rzucałem dziś nieźle. Jedne wpadały, inne nie. Cieszę się, ze ten najważniejszy wpadł - mówił po meczu Stevenson. Tymczasem jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 50:35. 22 punkty i 8 asyst dla Szerszeni uzbierał Chris Paul.

3 kolejną porażkę zapisali na swoim koncie także koszykarze Denver Nuggets, którzy polegli u siebie z Detroit Pistons. Tłoki znajdują się ostatnio w rewelacyjnej formie, bijąc między innymi w niedzielę Phoenix Suns różnicą aż 30 punktów. Graczy z Michigan do wygranej poprowadziło trio Billups - Hamilton - Prince, z którego każdy zdobył 20 punktów. - W defensywie wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Często ją zmienialiśmy, aby nadać drużynie inne oblicze - powiedział Prince. W końcówce do dogrywki mógł jeszcze doprowadzić J.R. Smith ale niespodziewanie zmarnował aż dwie z trzech prób z linii rzutów osobistych. 28 punktów i 7 asyst dla przegranych zdobył Allen Iverson.