LeBron James przeszedł do historii!

Lider Kawalerzystów zdobył 26 punktów w przegranym spotkaniu z Boston Celtics, lecz mimo to osiągnął barierę 10000 punktów jako najmłodszy zawodnik w historii NBA. King James uczynił to ponad rok wcześniej od samego Kobe'ego Bryanta. Wielki charakter pokazała tymczasem Utah Jazz, która odrobiła 18-punktową stratę i zwyciężyła przed własną publicznością z Detroit Pistons. Dla koszykarzy z Salt Lake City była to 15 kolejna wygrana w Delta Center.

Jacek Konsek

Kto wie jakby potoczyły się losy spotkania w TD Banknorth Garden, gdyby nie kontuzja kostki Jamesa w drugiej kwarcie. Lider gości musiał na chwilę opuścić parkiet, aby w drugiej połowie na niego powrócić. Niestety tego dnia zarówno on (7/24) jak i cała drużyna (38%) nie sprostali głównym kandydatom do wygranej w Konferencji Wschodniej. Świetną dyspozycję rzutową zaprezentował po raz kolejny Ray Allen, który zakończył zawody z 22 punktami na koncie. Było to 4 starcie Boston i Cleveland w tym sezonie - jak narazie remis 2:2. - Na pewno będą dużo groźniejsi po tej wymianie - mówił o rywalach szkoleniowiec Bostonu Doc Rivers.

Mike Bibby spędził w Sacramento Kings 7 udanych sezonów, aby minionej nocy stanąć pierwszy raz na przeciwko swoich dawnych kolegów. Niespełna 30-letni rozgrywający Jastrzębi rozegrał kapitalną partię notując 24 punkty i 12 asyst, prowadząc Atlantę do ważnej wygranej nad Królami. Zupełnie niespodziewanie podopieczni Mike'a Woodsona wciąż liczą się w walce o awans do play off zajmując obecnie 9 miejsce na Wschodzie. Pojedynek ustawiła już pierwsza odsłona, w której gospodarze zaaplikowali rywalom aż 40 punktów. W drugiej połowie nie do zatrzymania był z kolei Josh Childress, zdobywca 22 ze swoich 25 punktów w tym czasie. Tymczasem podopieczni Reggiego Theusa po słabych występach na wyjeździe (7-22) i niezwykle silnej konkurencji na Zachodzie mogą powoli zapominać o grze w play off. - Pozwoliliśmy drużynie, która rzuca średnio 90 punktów w meczu na zdobycie aż 123 punktów. Straciliśmy 40 w pierwszej kwarcie i 34 w trzeciej. Musimy popracować nad mocniejszym zaangażowaniem w obronie. - powiedział Theus.

Delta Center wciąż niezdobyta. Utah Jazz po raz 15 z rzędu wygrała we własnej hali i 6 kolejny raz ograła Detroit Pistons. Nic jednak nie zapowiadało takie obrotu sprawy, ponieważ jeszcze na 5 minut przed końcem trzeciej kwarty goście prowadzili 67:52 i bezsprzecznie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wtedy jednak Jazzmani pokazali wielki charakter i wolę walki a Tłoki przez kolejne 12(!) minut nie potrafiły zdobyć punktów z gry! Katem Detroit okazał się ich były gracz - Mehmet Okur, który 11 ze swoich 24 punktów zdobył w ostatniej kwarcie. Świetnie spisał się także młody podkoszowy Jazz Paul Millsap - 19 punktów w niecałe 21 minut. Dzięki tej wygranej podopieczni Jerry'ego Sloana stali się najlepszym zespołem swojego parkietu w NBA - 25 zwycięstw przy zaledwie 3 porażkach.