Litwini wygrali Lublin Basket Cup

WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

W dniach 27-29 maja odbył się międzynarodowy turniej koszykówki - Lublin Basket Cup. W zawodach wzięli udział gracze w wieku 15-17 lat.

W turnieju wzięło udział osiem zagranicznych zespołów z miast partnerskich Lublina: Nilüfer (Turcja), Panevėžys (Litwa), Rishon LeZion (Izrael), Nikšić (Czarnogóra), Alcalá de Henares (Hiszpania), Brest (Białoruś) Novi Sad (Serbia), Łuck (Ukraina) oraz cztery z Polski - z Warszawy, Białej Podlaskiej oraz dwa z Lublina. Łącznie w rozgrywkach zagrało około 180 zawodników.

Na dwóch lubelskich halach (Hala im. Z. Niedzieli i Hala Globus), w przeciągu trzech dni, 12 drużyn rozegrano 26 spotkań.

Triumfatorem turnieju okazała się drużyna z Poniewieża (Litwa), która po bardzo emocjonującym finale pokonała zespół z Nilüfer (Turcja) 94:87.

Trzecie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy - Rishon LeZion (Izrael). Drużyny z Lublina zajęły 5. miejsce (Lublin I) i 11. (Lublin II).

Królem strzelców został Bartłomiej Pelczar, zawodnik miejscowego Startu Lublin. 16-letni zawodnik w wakacje wraz z reprezentacją Polski (U-16) będzie walczył w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Radomiu. Biało-Czerwoni w grupie B zmierzą się z Niemcami, Chorwacją i Turcją.

{"id":"","title":""}